perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

     Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

 


 

 

Sukces Daniela Rogowskiego

Sukces Daniela Rogowskiego

   Czworo uczniów naszej szkoły wzięło udział w międzyszkolnym konkursie plastyczno – literackim  „Szanuję i podziwiam, czyli o autorytetach młodego człowieka”:

  • w kategorii literackiej -  Julia Cyjak z II TŻ/Hot i Daniel Rogowski z I TI
  • w kategorii plastycznej – Karolina Chlebowska z II TM/H i Wiktoria Łącka z II TŻ/Hot.

   Ogłoszenie wyników nastąpiło 18 grudnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących. Zwycięzcą konkursu literackiego na poziomie szkół ponadgimnazjalnych został Daniel Rogowski z kl. I TI.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.