perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

     Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

 


 

 

Pokaz carvingu

carving2017 01Pokaz carvingu

  W środę 13 grudnia 2017 roku odbył się pokaz Carvingu, dla uczniów ZSLiT. Carving to sztuka rzeźbienia w owocach i warzywach wywodząca się z Dalekiego Wschodu.

  Pokaz poprowadził propagator sztuki carvingu wśród młodzieży i dorosłych Paweł Sztenderski. Jest On jednym z najbardziej utytułowanych zawodników zajmujących się carvingiem    w Polsce. Wygrał sześć ogólnopolskich konkursów  m.in. Mistrzostwo Polski oraz Puchar Polski. Wielokrotnie zwyciężał w mistrzostwach carvingowych za granicą. Towarzyszyła mu równie uzdolniona Dominika Sadowska.

  Uczniowie zapoznali się z tą ciekawą sztuką, na własne oczy zobaczyli od podstaw tworzenie owocowych dekoracji z arbuza i melona. Ochotnicy mogli spróbować swoich możliwości wycinając wzór tajski w melonie.

  Organizatorami imprezy byli nauczyciele przedmiotów zawodowych gastronomicznych: Justyna Grzonkowska oraz Aleksandra Browarska.