perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

     Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

 


 

 

PRZYRZECZENIE STRZELECKIE JS 3320

strzelec0006PRZYRZECZENIE STRZELECKIE  JS 3320

    W dniu 28 stycznia 2017 r. odbyło się uroczyste przyrzeczenie rekrutów Związku Strzeleckiego „Strzelec” w Jednostce Strzeleckiej 3320 w Tucholi, działającej w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych im. Ziemi Tucholskiej w Tucholi. Uroczystość swą obecnością uświetnili min. komendant obwodu kujawsko-pomorskiego Związku Strzeleckiego "Strzelec" i jednocześnie dowódca Jednostki Strzeleckiej 3301 w Grudziądzu por. Piotr Pik, szef szkolenia obwodu kujawsko-pomorskiego chor. Andrzej Sarnowski oraz przyjaciel jednostki tucholskiej st. kpr. Marcin Szwemin. Całość prowadził chor. Andrzej Sarnowski. Uroczystość przygotowali strzelcy z JS 3320 Tuchola pod kierunkiem dowódcy jednostki chor. Grzegorza Piłata.

    Dowódca Jednostki Strzeleckiej w Tucholi w krótkim przemówieniu przedstawił okoliczności powstania jednostki, a także dotychczasową jej działalność – m.in. wspomniał o wystawionych wartach i delegacjach, wsparciu 25 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz o przeprowadzonych wspólnie z jednostką grudziądzką zajęciach doskonalących dla rekrutów, które odbyły się 19 listopada 2016 r. w Tucholi. Złożył ponadto podziękowania przybyłym gościom oraz uczestniczącym w przyrzeczeniu pocztowi sztandarowemu i warcie honorowej. W imieniu nowo zaprzysiężonych strzelców podziękowania składał strzelec Krzysztof Smoliński. W przemówieniach szczególne podziękowania, za okazaną życzliwość i wsparcie skierowano na ręce pana Jerzego Kornasia dyrektora ZSLiT.

    Przyrzeczenie strzeleckie złożyli także zastępcy komendanta JS 3320 w Tucholi Waldemar Ptak i Krzysztof Rydzkowski. Po zakończeniu przyrzeczenia podano tradycyjną grochówkę.

zobacz galerie zdjęć