perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

     Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

 


 

 

Związek Strzelecki „Strzelec”

strzelec009Zajęcia doskonalące Jednostki Strzeleckiej 3320 Związku Strzeleckiego „Strzelec”

   W sobotę 19 listopada 2016 r. na terenie Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Tucholi odbyły się zajęcia doskonalące dla członków Jednostki Strzeleckiej nr 3320 Związku Strzeleckiego „Strzelec”, która funkcjonuje przy szkole od 2016r. JS 3320 skupia przede wszystkim uczniów Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Tucholi.
   W zajęciach doskonalących wzięło udział 11 strzelców z jednostki tucholskiej pod dowództwem Grzegorza Piłata i jego zastępcy Waldemara Ptaka oraz 8 osobowa grupa strzelców z JS 3301 z Grudziądza. Szkolenie zostało przeprowadzone przez chor. Romana Sarnowskiego i komendanta kujawsko-pomorskiego obwodu Związku Strzeleckiego „Strzelec” por. Piotra Pika. Obejmowało musztrę (teren ZSLiT), tzw. „taktykę zieloną” oraz doskonalenie umiejętności posługiwania się bronią poprzez wykorzystanie replik ASG (była strzelnica w „Małpim Gaju”). Całość zwieńczyła degustacja „tradycyjnej” grochówki, przygotowanej w kuchni polowej.

zobacz galerię zdjęć